Hírek
2017. Május 11. 15:19, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Esős, zivataros idő lesz a hétvégén
Sok esőre, többfelé jégesővel, felhőszakadással, viharos széllel kísért heves zivatarokra kell készülni a hétvégén. Lehűlés nem várható, marad a 20-25 Celsius-fok körüli meleg
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, MTI-hez eljuttatott előrejelzéséből.
Pénteken eleinte még keleten lesz több a felhő, majd napközben erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett hosszabb-rövidebb időre mindenhol kisüt a nap, több helyen lehet zápor, zivatar. Főként északon és az Észak-Alföldön heves zivatar is kialakulhat, felhőszakadás, jégeső és viharos szél kíséretében. Többfelé megerősödik, a Dunántúlon néhol viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-16 fok között várható. Napközben általában 20-27 fokig melegszik a levegő, de északkeleten néhol csak 19 fok lehet.
A heves zivatar veszélye miatt csaknem az egész országra kiadták - köztük több keleti megyére is - a másodfokú figyelmeztetést péntekre. Emellett több keleti megyében a felhőszakadás veszélyére is figyelmeztetnek.
Szombaton is több helyen várható zápor, zivatar, délután nyugat felől csökken a csapadék esélye. Néhol erős, zivatar környezetében viharos lesz a szél. A leghidegebb órákban 10-15, napközben 18-25 fok között várható.
Vasárnap a többórás napsütés mellett a Dunántúlon szórványosan, másutt helyenként valószínű zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 8-14 fok között valószínű. A nappali maximumok 20-25 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

