Hírek
2020. Február 22. 11:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elfogtak egy hackert, aki feltörte egy áruház weboldalát
A rendőrök elfogtak egy hackert, aki egy műszaki cikkeket forgalmazó áruház weboldalát törte fel és a megrendelt árukért nem fizetett - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.
A rendőrség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt indított nyomozást D. Zsolt ellen.
A hacker internetes támadása miatt az áruház weboldala úgy érzékelte, hogy a férfi az általa 22 alkalommal megrendelt nagy értékű elektronikai eszközök árát kifizette, ami valójában nem történt meg.
A 25 éves férfi az így megszerzett okostelefonok, okosórák, játékkonzolok, laptopok és az azokhoz tartozó alkatrészek egy részét megtartotta magának - illetve ismerőseinek adta -, a maradékot pedig eladásra szánta.
A rendőrök február 19-én egyszerre tartottak kutatást a férfihoz köthető több lakcímen, és lefoglalták a bűncselekményekből származó - összesen 8 millió forint értékű - elektronikai eszközöket.
A rendőrök D. Zsoltot őrizetbe vették, majd a bíróság pénteken elrendelte letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld
Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak
A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.
2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld
Két menet lesz a fővárosban március 15-én
Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

