Hírek
2018. Február 04. 13:29, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Elfogták az Iszlám Állam "tájékoztatási miniszterét" Törökországban
Elfogta az Iszlám Állam (IÁ) nevű dzsihadista terrorszervezet "tájékoztatási miniszterét" a török rendőrség Ankarában - jelentette vasárnap az Anadolu török állami hírügynökség.
A hírszerzéstől és a terrorelhárítástól származó értesülés szerint Ömer Yetek merényletre készült. A gyanúsított a neve alapján feltételezhetően török állampolgár.
Az Anadolu arról is írt, hogy Yetek ellenőrzése alatt álltak az IÁ sajtóorgánumai, és több törökországi terrorcselekményt is ő irányított.
A férfit az őrizetbe vétel után egy helyi bíróság előzetes letartóztatásba helyezte.
2015-ben és 2016-ban az Iszlám Állam dzsihadistái számos, sok halálos áldozatot követelő fegyveres támadást és robbantást hajtottak végre Törökországban.
A legutóbbi merényletet 2016 szilveszterének éjjelén követte el az egyik milicistájuk, aki egy zsúfolt isztambuli mulatóban 39 embert lőtt agyon. A gyanúsítottak pere tavaly decemberben kezdődött meg.
A feltételezett IÁ-tagok utáni török nyomozás azóta is szakadatlan. Szombaton Isztambulban 82 gyanúsítottat, köztük 77 külföldi állampolgárt vettek őrizetbe a hatóságok.
Pénteken a terrorszervezet egyik "médiafelelősét" fogták el, aki kamerával rögzítette és az interneten terjesztette a dzsihadisták mindennapjait. A 22 éves, szíriai állampolgárságú férfi előállításakor "alvó sejtként" törökországi feladatra várt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 16:00, hétfő | Külföld
Német nagykövet: Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi
Németország Európa legerősebb hagyományos hadseregét építi, és \"jóval\" a 2035-ös határidő előtt teljesíti a GDP 5 százalékát kitevő védelmi kiadásokra vonatkozó NATO-elvárást
2026. Június 15. 11:00, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: Trump közölte Putyinnal, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész hatni az EU-ra és Kijevre
Donald Trump amerikai elnök közölte orosz hivatali partnerével, hogy a harcok beszüntetése érdekében kész befolyást gyakorolni mind az európai országokra, mind Ukrajnára
2026. Június 14. 12:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump szerint vasárnap aláírják a megállapodást Iránnal
Donald Trump amerikai elnök szerint vasárnapra tervezik az Egyesült Államok és Irán közötti megállapodás aláírását. Irán ezt egyelőre nem erősítette meg.

