Hírek
2016. Szeptember 11. 09:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Elektromobilitás szövetség: elérhető az 50 ezer elektromos autó Magyarországon

A Magyar Elektromobilitás Szövetség elnöke szerint elérhető, hogy Magyarországon 2020-ra 50 ezer elektromos autó közlekedjen, mert megfelelő mértékű a technológia fejlődése.
Ungár János az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, a technológia egyik nehézsége, hogy a meghajtáshoz szükséges energiát miként tárolják és hogyan vigyék magukkal a járművek. Szerencsére az akkumulátorok olyan ütemben fejlődnek, hogy nem elérhetetlenek a korábban kitűzött értékesítési darabszámok.
Hangsúlyozta: muszáj alternatív meghajtások felé elmozdulni, mert a jelenlegi szén-dioxid-kibocsátás mellett nem fenntartható a közlekedés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő
A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld
A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor
A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.