Hírek
2012. Július 05. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egymilliomodik látogatóját köszöntötte az ópusztaszeri panoptikum

Az egymilliomodik látogatót köszöntötték az Ópusztaszeri Történeti Emlékpark Panoptikumában szerdán: a kiskunfélegyházi Fokt Krisztina 100 ezer forint értékű ajándékot kapott.
A szerencsés látogatónak Riba Attila dandártábornok, a panoptikum ötletgazdája és Garamvölgyi László dandártábornok, az ORFK szóvivője adta át a nagy értékű kar- és faliórát, valamint CD-lejátszót.
Az ünnepség után Riba Attila az MTI-nek elmondta: 1996-ban, amikor megnyitották a kiállítást, elhatározták, hogy a százezredik látogatót megjutalmazzák. Ezt egy év múlva meg is tudták tenni. Akkor a kétszázezredik látogatót tűzték ki célul, majd a félmilliót, végül az egymillió mellett döntöttek, amit 15 év alatt sikerült is elérniük.
A dandártábornok felidézte: annak idején, mikor megnyitották a tárlatot, nem gondoltak ekkora sikerre. Akkor tíz évre saccolták a 100 ezer látogatót. Az volt a cél, hogy a magyar királyok panoptikumában bemutathassák a királyi koronákat, a reneszánsz részen pedig egy Mátyás korabeli vacsorát eleveníthessenek fel a látogatók számára.
Mostanra évi hatvanezer látogatót fogadnak, ami egy közepes múzeum számára is jó eredmény. A látogatók több mint 90 százaléka magyar - tette hozzá.
Az egymilliomodik látogató, Fokt Krisztina Kiskunfélegyházáról érkezett hatéves lányával. Az MTI kérdésére elmondta, hogy évente többször is ellátogatnak Ópusztaszerre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:33, szombat | Belföld
HM: látványos bemutatók és szórakoztató programok lesznek a Városligetben a hétvégén
Különleges programokkal várják most hétvégén a Városligetben mindazokat, akik testközelből szeretnének megismerkedni a honvédelemmel; a honvédelem napja és a gyermeknap programjai minden korosztály számára felejthetetlen élményt ígérn
2025. Május 24. 07:30, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az idei év végére elkészül a Budapest-Belgrád vasútvonal modernizálása
Az idei év végére elkészül a Budapestet Belgráddal összekötő vasútvonal modernizálása, a két ország fővárosa így gyakorlatilag karnyújtásra kerül egymástól
2025. Május 23. 07:31, péntek | Belföld
NGM: a kormány elkötelezett a gazdaság fejlődésének biztosítása és a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztése mellett
Magyarország történetének legjelentősebb autópálya-fejlesztése indul el 2025. szeptember 1-jén, amelynek keretében teljeskörűen megújul az M1-es autópálya.
2025. Május 23. 07:28, péntek | Belföld
Varga Mihály: a fenntartható gazdasági növekedéshez stabil pénzügyi rendszer kell
A magyar gazdaság évtizedes teljesítményében a német cégeknek is kiemelt szerepe van, ezért kulcsfontosságú, hogy a vámháború okozta változékony piaci helyzetben a német gazdaság ismét erőre kapjon