Hírek
2012. Január 04. 22:00, szerda |
Helyi
Forrás: polgármesteri hivatal
Egyelőre nem kell ebadót fizetni Dombóváron
Az állatvédelmi törvény módosítása lehetővé teszi, hogy a helyi önkormányzatok január elsejétől ebrendészeti hozzájárulást, azaz ebadót vessenek ki. A dombóvári képviselő-testület eddig nem hozott ilyen rendeletet.
A törvénymódosítás alapján a négy hónapos kort betöltött ebek után azok tulajdonosaitól évente ebrendészeti hozzájárulást szedhetnek be az önkormányzatok. Az ebadó megfizetésének részletes szabályait az önkormányzatok rendeletben határozhatják meg.
Mint Orova Edinától, a polgármesteri hivatal kapcsolati referensétől megtudtuk, a dombóvári önkormányzat mindeddig nem alkotott rendeletet az ebrendészeti hozzájárulásról, ezért az ebtulajdonosokat ilyen kötelezettség jelenleg nem terheli.
Amennyiben a jövőben bevezetésre kerül az ebadó, úgy arról újabb tájékoztatással szolgál a hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi
Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak
A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől
2026. Június 11. 08:41, csütörtök | Helyi
Engedély nélkül vezetett egy helyi fiatal Gyulajon
A balesetben a sofőr nem, de utasa megsérült.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Helyi
Tetejére borult egy autó Jágónaknál
Tetejére borult egy személyautó, miután összeütközött egy másik járművel hétfő este Jágónaknál, a 6519-es számú út 3. kilométerénél.
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

