Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2015. Augusztus 24. 21:00, hétfő | Helyi
Forrás: Tolna Megyei Önkormányzat

Egy napra Kölesd lesz a megye közepe

Egy napra Kölesd lesz a megye közepe

Új programmal bővül a Megyenap, így idén nem csupán a szeptember 1-jei, hagyományos ünnepi közgyűlési ülésre és a megyei kitüntető díjak átadására kerül sor – jelentette be sajtótájékoztatón Fehérvári Tamás.

A közgyűlés elnöke Berényi István polgármesterrel közösen tájékoztatta a jelenlévőket a kölesdi Kismegyeházán, amely a „Vár a Megye” – Tolna Megyei Értékek Napja elnevezésű esemény helyszíne lesz augusztus 28-án.

Fehérvári Tamás elmondta: a Tolna Megyei Önkormányzat 10 millió forintos támogatást nyert a Földművelésügyi Minisztériumtól, amelyet a megyei értéktárak népszerűsítésére használhat fel. A forrásnak köszönhetően valósult meg többek között egy – az értéktár bizottságok szereplőinek szervezett – szakmai képzéssorozat, a megye értékeit bemutató, három nyelvű kiadvány illetve a www.kincsestolnamegye.hu weboldal is. Ennek keretében rendezzük „Vár a Megye” című eseményünket, melynek középpontjában a megye értékei állnak – hangsúlyozta az elnök.

A közgyűlés elnöke mesélt arról is, hogy az esemény ötletét a kölesdiek örömmel támogatták, és partneri módon segítenek a szervezésben. Mind a megye, mind Kölesd számára fontos e rendezvény, hiszen a település egykor fontos szerepet játszott Tolna megye életében. Berényi István polgármester emlékeztetett: igaz régen, ám egy alkalommal mégis a Kismegyeházán tartotta ülését a megyei közgyűlés. A történet szerint kevésen múlott, hogy Kölesd az ülések állandó helyszíne legyen.

A polgármester örömét fejezte ki, hogy a program házigazdája lehet, ahogy fogalmazott: ez egy megtiszteltetés a falu számára. Berényi István szerint a rendezvény igazán jó helyre került, hiszen értékekben gazdag, komoly történelmi gyökerekkel rendelkező település az övék.

Fehérvári Tamás felhívta a figyelmet: a jelentkezettek száma már a kétszáz fő felett jár, várhatóan tele lesz a Kismegyeháza udvara. A program a Tolna megyei összetartozás jegyében zajlik, ezt bizonyítja az is, hogy közel 40 település képviselteti magát, és csaknem mindenki benevezett a „Minden ízében Tolna megye” nevet viselő főzőversenyre. Nem csupán a különböző települések gasztronómiai fogásai, hanem a játékos vetélkedők, a kulturális- és gyermekprogramok is vonzóak lesznek – tette hozzá.

Az elnök a szeptember 1-jei Megyenap kapcsán kijelentette, hogy az önkormányzat számára továbbra is fontosak azok, akik az elmúlt évben végzett tevékenységükkel Tolna megye érdekét szolgálták. Ennek tükrében idén is a szekszárdi Vármegyeházán, a Tolna Megyei Közgyűlés ünnepi ülésén vehetik át elismerésüket az arra érdemes megyeiek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 09:00, csütörtök | Helyi

Május 5-én újból Makita roadshow lesz Dombóváron

Nyereményjátékkal, műszaki tanácsadással, kedvezményekkel várják a vásárlókat és érdeklődőket május 5-én, a Makita nyílt napon a dombóvári Lets Doit Bálint Barkácsáruházban!

2026. Április 29. 12:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

2026. Április 28. 11:32, kedd | Helyi

Emberölés Döbröközön

Egy 57 éves helyi nő holttestét találták meg egy ház udvarán található kútban.

2026. Április 26. 09:00, vasárnap | Helyi

Így néz ki ma a menza: kóstolóval és edukatív előadással érkezett az Eatrend Suliprogram Dombóvárra

Több mint 100 diák vett részt az Eatrend Magyarország Suliprogramján április 22-én Dombóváron, az MMSZ Esterházy Miklós Technikumban.