Hírek
2024. Március 25. 10:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Egy busz két utasa, egy autós és egy motoros is megsérült Tolnában
Az elmúlt 72 óra közlekedési eseményei.
A hétvégén egy tucat balesetről tettek bejelentést Tolna vármegye útjairól.
Pénteken délelőtt, Szekszárdon a Béri Balogh Ádám utcában, a Széchenyi utca irányából Csatár irányába közlekedett egy autós. A belső forgalmi sávban haladt, majd figyelmetlenül a külsőbe sorolt át, nem biztosított elsőbbséget az ott közlekedő busznak. A buszsofőr intenzív fékezésbe kezdett, hogy ne ütközzenek össze. Koccanás nem történt ugyan, de a buszon két utas megsérült, egyikük súlyosan, a másik könnyebben.
Szombaton délelőtt egy motoros sérült meg, amikor egy nagy teljesítményű motorral közlekedett Dombóvár közelében egy földúton. Az egyenletlen burkolatú úton elvesztette irányítását a motor felett és elesett.
Kora délután egy autós Németkér térségében, a 6231-es számú mellékúton Paks irányába közlekedett. A 12-es kilométerszelvénybe érve figyelmetlensége miatt jobbra letért az útpadkára, majd ellenkormányzott, és áttért a szemközti sávba. Onnan az árokba csapódott, ahol a kocsi a bal oldalára dőlve állt meg. A sofőr könnyebben sérült a balesetben.
A többi, anyagi káros eseménynél figyelmetlen tolatás, az útra féktávolságon belül érkező vadon élő állat, a nem megfelelő követési távolság, a kanyarodás szabályainak megsértése, egy esetben pedig elalvás vezetett balesethez.
Két ittas sofőrt szűrtek ki a forgalomból. A mért eredmények alapján egyikük 130 000 forintos közigazgatási bírságot kapott, a másik férfi ellen büntető feljelentést tettek, jogosítványát a helyszínen bevonták és felfüggesztették vezetési jogosultságát.
Egy olyan sofőrrel szemben intézkedtek az egyenruhások, aki nem rendelkezett az általa vezetett szerelvény vezetéséhez megfelelő kategóriával. Az ügyben szabálysértési eljárás indult.
A fotó illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

