Hírek
2022. Május 22. 11:58, vasárnap |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Dombóváron is várják a tűzoltók a gyermekeket, szüleiket és kísérőiket május utolsó vasárnapján
Május 29-én megnyílnak a tűzoltólaktanyák
Minden gyermek szeretne tűzoltó lenni, a katasztrófavédelem pedig gyermeknapon lehetőséget is biztosít erre. Május utolsó vasárnapja a katasztrófavédelemnél ismét a kicsikről szól, megnyílnak előttük a tűzoltóságok kapui.
Az ország 373 pontján várják a tűzoltók a gyermekeket, szüleiket és kísérőiket.
A 148 hivatásos tűzoltóság mellett 225 önkormányzati tűzoltóság és önkéntes tűzoltó egyesület is fogadja a tűzoltók munkája iránt érdeklődő kicsiket.
Az elmúlt években a járvány miatt nem tudtuk fogadni a gyerkőcöket, azonban most újra megismerkedhetnek a tűzoltók izgalmas életével. A nap folyamán a tűzoltók több próbariasztást is tartanak, így az emeletről lecsúszó tűzoltókkal és szirénázó tűzoltóautókkal egyaránt találkozhatnak az érdeklődők. Az tűzoltólaktanyák ingyenesen, mindenféle előzetes regisztráció nélkül látogathatóak 10 órától egészen 16 óráig.
A résztvevő hivatásos tűzoltóságok listája ezen a linken érhető el.
A résztvevő önkormányzati és önkéntes tűzoltóságok listája ezen a linken érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 12:56, szombat | Helyi
Dombóváron is üléseztek a kábítószerügyért felelős szakemberek
Január 14-én Dombóváron üléseztek a szakemberek, január 16-án Pakson tartottak alakuló munkacsoportülést a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (KEF) keretében.
2026. Január 16. 09:28, péntek | Helyi
A hónap műtárgya a dombóvári Fekete István Múzeumban
2026 első műtárgyának Kittenberger Kálmánról készült fényképet választottak
2026. Január 14. 18:54, szerda | Helyi
Január végéig tehetnek javaslatot az idei dombóvári helyi elismerésekhez
A felterjesztések formanyomtatványai a Városházán (Szabadság utca 18.) igényelhetők, illetve letölthetők az önkormányzat honlapjáról – dombovar.hu – az Önkormányzati hírek között elérhető részletes felhívásból.
2026. Január 12. 08:19, hétfő | Helyi
Közgyűlés és horgászbál lesz január 17-én Dombóváron
A Dombóvári Horgász Egyesület január 17-én tartja közgyűlését, este pedig horgászbált is szerveznek a dombóvári művelődési házban

