Városlista
2025. augusztus 15, péntek - Mária

Hírek

2016. November 04. 10:59, péntek | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Dombóvári siker a kéttusa OB-n

Váltóban még egy első helyet is sikerült begyűjteniük a dombóváriaknak a Diapolo Kéttusa Elit Országos Bajnokságon.

Tavaly Hódmezővásárhelyen volt, idén pedig október utolsó előtti hétvégéjén a Margitszigeten rendezték meg az OB-t, ahol összesen 88 gyermek, 8 versenyszámban ölthette magára mezét.

A Diapolo Kéttusa versenyen csak meghívott versenyzők vehettek részt, akik az 5 Magyar Kupa és az Országos Bajnokságon szerezett pontok alapján kerülhettek a keretbe - mondta el lapunknak Virovecz Richárd, a Dombóvári Sportiskola edzője.

Az egyesület 4 váltó és 9 egyéni sportolóval képviselte a bajnokságot. Az U10, U11 és U12-es korosztályban az első 16 versenyzőt hívták meg, míg az idősebb korosztályból 12 főt. Váltóban még egy első helyet is sikerült begyűjteni.

További eredmények:
U10: Vida Zsóka 7. hely
Szigeti Kornél 6. hely

U11: Zemán Zóra 3. hely
Szalay Zóra 4. hely
Marton Kitti 11. hely
Simon Dávid 3. hely
Király Dániel 13. hely

U13: Gyugyi Laura 7. hely

U14: László Bence 7. hely

Váltó:

U11: DSI 1 (Zemán Zóra - Marton Kitti) 1. hely
DSI 2 (Szalay Zóra - Nyers Ramóna) 5. hely
DSI 1 (Simon Dávid - Király Dániel) 2. hely

U13: DSI 1 (Koch Barnabás - Antal Tamás) 4. hely

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi

A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum

Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.

2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi

Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron

Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.

2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi

Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő

A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.

2025. Augusztus 11. 10:08, hétfő | Helyi

Már lehet szavazni, hogy melyik dombóvári szervezet kapja a támogatást

Augusztus 20-tól egy teljes éven át minden eladott „Dombóvár Kenyere” után 20 Ft gyűlik egy helyi civil szervezet számára, de hogy melyik szervezet kapja, azt Önök dönthetik el.