Városlista
2025. december 18, csütörtök - Auguszta

Hírek

2020. Április 01. 19:00, szerda | Helyi
Forrás: fotó_hellovidek.hu

Csalók húznak hasznot az új koronavírus-helyzetből

Csalók húznak hasznot az új koronavírus-helyzetből

Sokan úgy próbálnak bejutni a lakásokba, hogy központilag előírt fertőtlenítésre, vagy a koronavírus kimutatására alkalmas úgynevezett gyorsteszt elvégzésre hivatkoznak.

Világszerte tapasztalható, hogy az új koronavírus által terjesztett járvány miatt a sebészeti maszkok és más orvosi segédeszközök iránt megnövekedett a kereslet, és egyre nehezebb ezek beszerzése. Ezzel párhuzamosan megjelentek az olyan értékesítők, akik weboldalakon, közösségi oldalakon és e-mail címeken kínálják ezeket az árucikkeket megvételre. A gyanútlan vásárlók a megrendelés után azonban a terméket sem kapják kézhez, a pénzüket sem tudják visszaszerezni. Nemzetközi példák alapján a csalók telefonon is igyekeznek kihasználni a világban jelenleg zajló egészségügyi válsághelyzetet, és klinikai vagy kórházi dolgozóknak kiadva magukat arra hivatkoznak, hogy a sértett hozzátartozója megfertőződött, az orvosi ellátásának költségeit viszont ki kell fizetni.

Az idős személyeket is célba vették a csalók, akik valamely ürüggyel próbálnak bejutni a lakásukba, elterelve az idősek figyelmét, kifigyelik, hol vannak értékek, hol tartják a készpénzt. Sokan úgy próbálnak bejutni a lakásokba, hogy központilag előírt fertőtlenítésre, vagy a koronavírus kimutatására alkalmas úgynevezett gyorsteszt elvégzésre hivatkoznak. A rendőrség munkatársai kérik, ha valaki úgy érzi, hogy bűnözők próbálják becsapni, tegyen bejelentést a rendőrségen!

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi

Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át

A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta

2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi

Fekete István nyomán Baranyában

A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:

2025. December 17. 19:18, szerda | Helyi

Jól vigyázzanak - jól vizsgázott a rendszámfelismerő rendszer Dombóváron!!

A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai 2025 decembere óta üzemeltetnek egy új, a közterületi rendőri szolgálatellátást jelentős mértékben segítő mobil rendszámfelismerő rendszert.

2025. December 17. 11:00, szerda | Helyi

BestByte Ünnepi Nagyakció Dombóváron!

Kiemelt ünnepi ajánlatok - hosszabbított ünnepi nyitva tartás a gondtalan vásárláshoz!