Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2013. Július 10. 08:37, szerda | Bulvár
Forrás: ujasz.hu

Csaknem 50 éve lejárt húskészítményre bukkantak az ellenőrök

Csaknem 50 éve lejárt húskészítményre bukkantak az ellenőrök

Kína már ebben is élen jár...

Bizonyosan minden idők eddigi rekordját sikerült megdönteni a lejárt szavatosságú élelmiszerek terén Kínában. Az ellenőrök 46 éve lejárt csirkehúst találtak. Nagy mennyiségű forgalmazásra szánt fagyasztott húst foglaltak le, amelynek többségét csirkehús alkotta. Az áru valószínűleg Vietnámból származott. A fagyasztott áruk között olyan termékekre bukkantak, amelynek szavatossági ideje közel fél évszázada lejárt – számolt be róla az Új Kína nevű hírügynökség jelentése alapján a tvnoviny.sk.

Az ellenőrők a csempészek elleni közdelem részeként tartottak nagy ellenőrzést, a lefoglalt árut Kína dél-nyugati részén találták. A legrosszabb állapotban a csirkelábak voltak, ami Kínában ínyencségnek számít.

A csempészek hidrogén-peroxiddal és más vegyszerekkel kozmetikázták a húsokat, amivel a baktériumokat és a rothadást próbálták távol tartani.

Címkék: kína, színes

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:48, csütörtök | Bulvár

A Román Labdarúgó Szövetség elmarasztalta a Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán figyelmeztetésben részesítette az FK Csíkszeredát a székely jelképek használata miatt

2025. Szeptember 17. 07:30, szerda | Bulvár

Elhunyt Robert Redford

Életének 90. évében kedden elhunyt Robert Redford Oscar-díjas amerikai színész, rendező, producer, a Sundance Filmfesztivál alapítója - számolt be róla a Variety.com filmes portál.

2025. Szeptember 13. 09:25, szombat | Bulvár

Nemes Jeles László Árva című filmjét nevezi az Oscar-versenybe Magyarország

Nemes Jeles László legújabb alkotása, az Árva képviseli Magyarországot jövőre a legjobb nemzetközi filmért járó Oscar-díjért folyó versenyben - közölte a Nemzeti Filmintézet pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 11. 07:22, csütörtök | Bulvár

Freddie Mercurynak szentel kiállítást jövőre a Magyar Zene Háza

A Queen egykori legendás énekesének, Freddie Mercurynak szenteli jövő tavasszal megnyíló új időszaki kiállítását a Magyar Zene Háza.