Hírek
2018. Június 22. 10:09, péntek |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: szon.hu
Buli után elaludt a vonaton, a kalauzok bánták az utazását
Vasúti jegyellenőr bántalmazása miatt vádat emeltek egy dombóvári férfi ellen - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.
Azt írták: a 27 éves dombóvári férfi áprilisban Kaposváron szórakozott a barátaival és hajnalban ittasan, vonattal indult haza. A fülkében elaludt, nem szállt le Dombóváron, így a szerelvény visszavitte a somogyi megyeszékhelyre, ahol ellenőrök próbálták felébreszteni.
A vádlott nehezen tért magához, zokon vette, hogy rendőrt akartak hívni hozzá, ezért a jegyvizsgálókra támadt. Egyiküket tarkón ütötte, majd lábon rúgta, az ellenőrök alig tudták megfékezni őt.
A Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség a napokban arra tett indítványt a bíróságnak, hogy a férfit közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt ítélje felfüggesztett börtönbüntetésre.
A MÁV-Start korábban azt közölte: újabb intézkedéseket vezetnek be a jegyvizsgálóit ért sorozatos támadások miatt, például egyes vonalakon, bizonyos időszakokban a jegyvizsgálók párosával, valamint vasútőrrel vagy készenléti rendőrrel együtt látják el feladatukat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 30. 08:38, péntek | Helyi
Második lett a dombóvári tűzoltók csapata a szakmai versenyen
Május 28-án, Szekszárdon rendezték meg a Tolna vármegyei tűzoltó szakmai versenyt, amelyen a vármegye tűzoltó-parancsnokságainak öt legjobb csapata mérte össze tudását az országos döntőbe jutásért.
2025. Május 29. 13:46, csütörtök | Helyi
Mozgás Receptre Dombóváron is
Dombóvár hivatalosan is csatlakozott a Mozgás Receptre elnevezésű országos programhoz.
2025. Május 28. 08:19, szerda | Helyi
Veretlenül bajnok a Dombóvári Futball Club
25 éve nem fordult elő Tolna vármegyében, hogy egy csapat veretlenül zárja a Megye I. osztály küzdelmeit.