Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek
Forrás: Ügyészség

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést

A Miskolci Járási Ügyészség súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat két fiatalkorú férfi ellen, akik a vád szerint a buszmegállóban megvertek egy ismeretlen férfit, majd azt a személyt is bántalmazták, aki látta a cselekményt és rákérdezett az okára.

A vádirat szerint a fiatalkorú vádlottak 2024. július közepén az éjszakai órákban Miskolcon egy buszmegállóban várakozó, általuk ismeretlen férfiba belekötöttek, majd mindketten ököllel, ötször-hatszor megütötték, földre kerülésekor megrugdosták, neki 8 napon belüli gyógytartamú sérüléseket okoztak.

A cselekményt közeli lakásából látta egy másik férfi, aki kiment a buszmegállóba, hogy megnézze mi történt az általa látásból ismert sértettel. A férfi a vádlottak után ment, egy útkereszteződésben utol érte őket, megkérdezte, miért verekedtek. A vádlottak rögtön agresszíven reagáltak, felszólították, hogy távozzon, mire a férfi félelmében elkezdett szaladni, de a vádlottak utolérték, egyikük nagy erővel kirúgta a lábát, amitől földre zuhant, és ekkor mind a két vádlott belerúgott. A bántalmazás következtében 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett el.

Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottak közül azzal szemben, aki ellen más büntetőeljárás is folyamatban van, közérdekű munka büntetést, míg vádlott-társával szemben próbára bocsátást indítványozott pártfogó felügyelet elrendelésével.

Címkék: miskolc, verekedés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.

2026. Január 30. 07:07, péntek | Kék hírek

Kábítószer és alkohol hatása alatt állt a Romániában súlyos balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője

Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Romániában balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét - közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

2026. Január 28. 07:32, szerda | Kék hírek

Átvette a volánt a fiatalkorú utas, majd fának hajtott

A Kecskeméti Járási Ügyészség közúti baleset gondatlan okozása miatt vádat emelt egy fiatalkorúval szemben, aki azután, hogy a sofőrtől menet közben átvette a vezetést, fának hajtott az utasokkal teli furgonnal.

2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek

Életveszélyes a jégen tartózkodni!

Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.