Hírek
2018. Október 19. 08:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az aszály ellenére átlagos az idei csapadékmennyiség
Az aszályos időszakok ellenére átlagos mennyiségű csapadék hullott idén - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön Facebook-oldalán.
Igazak a hírek az aszályról és a szárazságról. Ezt mindenki tapasztalhatta az elmúlt hetekben, vagy a hosszantartó nyári kánikulában, illetve a meteorológiai szolgálat is többször írt róla - olvasható.
Ehhez képest csak kisebb körzetekben (például a Nyírségben, a Tisza menti területeken, a Kisalföld keleti részein) hullott idén kevesebb csapadék az átlagosnál. A csapadék eloszlása viszont nagyon egyenetlen, érdemi eső az ország területén szeptember első napjai óta nem esett - jegyezték meg.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint a hosszú hétvégén a napsütés mellett helyenként már eső is lehet, és némileg a meleg is mérséklődik. A maximumok egyre inkább 20 fok alatt alakulnak majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.