Hírek
2019. December 31. 14:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Átlagosan ötven tűzijáték-balesethez riasztják a tűzoltókat szilveszterkor
Minden évben átlagosan ötven olyan tűzesethez riasztják a tűzoltókat szilveszterkor, amelyet tűzijáték okoz
– mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője kedd reggel az M1 és a Kossuth Rádió közös műsorában.
Mukics Dániel elmondta: a leggyakoribb, hogy fenyők, tuják gyulladnak ki a tűzijátékok miatt.
Kitért arra is, a jogszabályok több kategóriába sorolják a pirotechnikai eszközöket. Az 1-es és a 2-es kategóriájú termékek egész évben megvásárolhatók, a 3-as kategóriájúak viszont csak december 28. és 31. között. Ez utóbbiakat csak december 31-én 18 óra és január 1-jén 6 óra között lehet felhasználni. Birtoklásuk sem legális az év más időszakában, vagyis azokat az eszközöket, amelyeket nem használnak fel, öt napon belül vissza kell vinni a forgalmazónak – tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.

