Hírek
2011. November 26. 16:09, szombat |
Helyi
Forrás: Berki Zsolt
András napja
A naptárt lapozgatva keresztnevekkel találkozhatunk. Most éppen András napja tájékán a név kapcsán egy egykori magyar futballista, egy kedvenc középcsatár jutott az eszembe, aki 9-es mezben játszott.
Hogy kiről is van szó?
Törőcsik Andrásról, akit az Újpestből és a válogatottból ismerünk.
Hogy miért pont Törőcsik? Igen, nekem is kedvenc játékosom volt és így kicsit elfogult az ember ilyenkor. Mivel több nagy egyesület is szívesen látta volna a csapatában, ezért nagyon sajnálom, hogy fiatalon nem ment külföldre játszani, mert a tehetsége meg volt hozzá, amelyet senki sem vitat!
Ha éppen nem volt sérült és egészséges volt, akkor nagyon mentek neki a biciklicselei, amikkel elkápráztatta a lelátón ülőket és a tévénézőket! Emlékszem,hogy Fazekassal, Feketével, Tóth Jokkával, Nagy Lacival - és sorolhatnám tovább a neveket - mennyire jól és összeszokottan zsonglőrködött, vagy ahogy a szurkolók kórusban skandálták: ,,Táncolj Törő!'' - akár lila-fehérben, akár piros-fehér-zöldben.
Sajnos azóta sem látok olyan ördögi centert a Megyeri úton.
Berki Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 08:11, csütörtök | Helyi
Lebukott a kapospulai autótolvaj
Társa biztatására, brahiból kötötte el a 16 éves fiú Dombóvárról a Suzukit.
2025. Július 09. 08:39, szerda | Helyi
Sikeresen megszervezték idén is a Balaton kerülő retro kismotorozást
Az elmúlt hétvégén IX. alkalommal tartották meg a már szokásos, éves Balaton kerülő túrát többnyire Babettákkal és egyéb más kis retro mopedokkal.
2025. Július 07. 14:53, hétfő | Helyi
Súlyos sérüléses baleset történt Dombóváron
Július 4-én egy autós Dombóváron a Vörösmarty utcában a Pannónia út irányába közlekedett, amikor a kereszteződésben az autó vezetője nem adta meg az elsőbbséget és kihajtott a védett úton közlekedő kocsi elé.
2025. Július 04. 10:37, péntek | Helyi
Meghosszabbították a másodfokú hőségriasztást – tartós kánikula várható
Az Országos Tisztifőorvos a június 30-án (hétfő) 00 órától július 4-én (péntek) 24 óráig érvényben lévő országos másodfokú hőségriasztást július 7-én (hétfő) 24 óráig meghosszabbítja.