Városlista
2025. december 17, szerda - Lázár

Hírek

2020. Január 14. 09:58, kedd | Belföld
Forrás: mti

A régebbi autók tulajdonosai keressék fel szerelőjüket az új üzemanyagok miatt

A régebbi autók tulajdonosai keressék fel szerelőjüket az új üzemanyagok miatt

Az Autós Nagykoalíció elnöke azt javasolta az M1-en kedd reggel, hogy a régebbi autók tulajdonosai keressék fel szerelőjüket és kérjenek tanácsot arról, hogy az új, bioetanolt tartalmazó benzin károsítja-e járművüket.

A műsorban elhangzott, az E10 kóddal ellátott 95-ös benzin – amelynek 10 százaléka bioetanol – károsíthatja a 2005 előtt gyártott autók üzemanyagrendszerét.

Knezsik István, az Autós Nagykoalíció elnöke erre reagálva elmondta, amíg a szakemberek nem mondanak véleményt az adott autóról, mindenkinek azt javasolja, csak prémium üzemanyagot tankoljon, amelynek bioetanol-tartalma csak 5 százalék.

Kitért arra is, mintegy 3,5 millió jármű van Magyarországon, amelyekből körülbelül 2,9 millió a személykocsi.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld

Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció

2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld

Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog

Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.