Hírek
2019. Július 03. 12:00, szerda |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
A legerősebb tűzoltók versenyén is remekeltek a Tolna megyei tűzoltók

Az elmúlt hétvégén immár második alkalommal adott otthon Vas megye a TFA HUNGARY-Bük, az ország legerősebb tűzoltója nemzetközi tűzoltóversenynek.
Az idén öt ország csaknem százhatvan versenyzője mérte össze kitartását és sporttudását. A kétnapos megméretésre az ország minden részéről érkeztek tűzoltók, de a küzdelemben részt vettek lengyel, román, szlovák, cseh és német versenyzők is. Tolna megyét heten képviselték.
Az első és a második versenynap izzasztó feladatait a legtöbb versenyző sikeresen leküzdötte és teljesítette, mindezzel tanúbizonyságot téve arról, hogy milyen kitartás jellemzi a tűzoltókat, legyenek hivatásosok, önkéntesek, vagy létesítményiek. Ha sikerült végrehajtani a feladatot, már „csak” egy dolog maradt hátra: végérvényesen leállítani az időmérést. Volt, aki mosolygott, mások arca azonban már eltorzult a fáradtságtól, amikor a megváltást jelentő időmérőhöz értek.
A Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság humán szolgálatának előadója, Rácz Andrea ismét felállhatott a dobogóra, kategóriájában a harmadik helyezést érte el. A férfi I-es kategóriában Nagy Kornél 6., Pataki Szilveszter 8., Kovács János Bence 23., Csire József pedig 32. lett. A férfi II-es kategóriában Szuprics Ferenc a 15., míg Govnik Imre a 31. helyen futott be.
Gratulálunk a kiváló eredményekhez!
A csapat tagjai:
Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság: Rácz Andrea
Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság: Govnik Imre, Nagy Kornél, Pataki Szilveszter
Paksi HTP: Csire József, Kovács János Bence, Szuprics Ferenc
Fotós: Balogh Eszter (Vas MKI) Szőke Péter (BM OKF)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 03. 08:06, szombat | Helyi
A Tisza EP képviselői nem vettek részt Ukrajna gyorsított csatlakozásáról szóló szavazáson
Magyar Péter: a Tisza EP-képviselői nem szavazták meg Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását.
2025. Május 01. 08:00, csütörtök | Helyi
Elismerte tettét a várongi sírrongáló
A dombóvári rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy 24 éves férfit, aki a várongi temetőben több síremléket is megrongált.
2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi
Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság
A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.
2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi
Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre
A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.