Hírek
2017. December 26. 05:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt

A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt - mondta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.
A bíboros elmondta: a karácsonyi örömhír arról szól, hogy a mindenható Isten szolidaritást vállal az emberrel, "egy lesz közülünk, hogy minket is a saját boldogságába emeljen". Ezt az örömöt, az ebből táplálkozó optimizmust a keresztény embernek napról napra meg kell élnie, és tovább is kell adnia a többi embernek. Erre nagyszerű alkalom a karácsony.
Erdő Péter szerint a mai ember nagy problémája, hogy nem tudja, azért él-e, hogy az adott pillanatban a lehető legkellemesebben érezze magát, vagy valami többre hivatott.
"
Mi azt valljuk, hogy a teremtő Istennek terve van velünk, és ettől értelmet nyer az ember minden cselekedete, minden lépése. Ez pedig nagyobb öröm, mint a pillanatnyi jó közérzet" - tette hozzá..
A főpásztor úgy fogalmazott: Jézussal eljött a "teljes szeretet", és "nekünk mindig lehetőségünk van, hogy hozzá forduljunk, belőle merítsünk erőt". Ez segíthet, hogy "hibáinkon és bűneinken bánattal túllépve meg tudjunk nyílni" mások és a jövő felé.
Isten ereje határtalan, és mi bízunk abban, hogy mindig, minden helyzetben van valamilyen megoldás, amelyből végső soron Isten szeretete rajzolódik ki - tette hozzá Erdő Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.