Hírek
2013. Február 19. 12:52, kedd |
Belföld
Forrás: InfoVáros
A Győri Filharmonikus Zenekar és Bobby McFerrin közös koncertje Győrben

Közeleg az év kiemelkedő zenei eseménye! Március 16-án egy világviszonylatban is egyedülálló koncertet rendez a Győri Filharmonikus Zenekar az amerikai énekes zseni, Bobby McFerrin fellépésével.
Bobby McFerrin koncert Győrben, március 16-án. |
A koncertjein többnyire egyedül áll a közönség elé, most azonban a győri zenekar közreműködésével lép színpadra a Városi Egyetemi Csarnokban. A fantasztikus énekesi bravúrokkal ismertté vált zenész ezúttal is megcsillogtatja négy oktávnyi hangterjedelmét, multifonikus éneklését, a névjegyévé vált a capella stílusban. Emellett természetesen sok-sok meglepetést is ígér győri fellépése, melyek közül csak az egyik, hogy karmesterként is bemutatkozik az improvizáció királya. Bobby McFerrin egyébként korábban már vezényelte a San Fransiscói Szimfonikusokat, a New York-i Filharmonikusokat és a Londoni Filharmonikusokat is.

A Győri Filharmonikus Zenekar és Bobby McFerrin közös koncertje Győrben, március 16-án. |
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Megtartották az Élet menetét Budapesten
2025. Május 12. 06:00, hétfő | Belföld
Jellemzően napos, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a héten
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de az átlagosnál hűvösebb idő várható a jövő héten: egyes helyeken hajnalban akár 0 Celsius-fok körülire is lehűlhet a levegő, napközben 14-20 fok várható.
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.
2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.