Hírek
2011. December 11. 23:58, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A Flextronics nyolcszáz munkahelyet hoz létre Pécsen
A Flextronics az év végéig 100-ra, a következő egy évben 800-ra növelné munkavállalóinak számát Pécsen - közölte a cég az MTI-vel pénteken. Fotó: mecsekair.lapunk.hu
A Flextronics közleményében kitért rá, hogy megkezdte tevékenységét a baranyai megyeszékhelyen, pécsi üzeme teljes felújításon esett át, a már felvett dolgozók egy átfogó képzésen vettek részt a vállalat budapesti egységében.
"Szorosan együttműködünk a helyi munkaügyi központtal annak érdekében, hogy év végére már 100 munkavállalónk legyen Pécsett. Tovább vizsgáljuk a bővülés lehetőségét a városban, hiszen azon törekvésünk mellett, hogy a Huawei-jel kötött megállapodásunknak kifogástalanul megfeleljünk, további ügyfelek megnyerésén is dolgozunk" - idézte a közlemény Czakó Tibort, a Flextronics Global Services Magyarország főigazgatóját.
A cégvezető hozzátette: terveik szerint a Flextronics pécsi munkavállalóinak száma 800-ra növekszik a következő 12 hónapban.
A cég közleményében kitért rá, hogy a Flextronics 2012 januárjára tervezi pécsi üzemének ünnepélyes felavatását.
A Flextronics októberben jelentette be, hogy épületek bérlésével új gyárat indít Pécsett, ahol decembertől a Huawei megrendelésére távközlési berendezések, pontosabban optikai, átviteli egységek, vezeték nélküli kommunikációt kiszolgáló termékek összeszerelésével foglalkoznak majd.
A döntést azzal indokolták, hogy a baranyai megyeszékhely munkaerőpiacán jól képzett szakemberek állnak rendelkezésre. A vállalat akkor 500 munkahely létrehozásával számolt 2012 közepére.
A Flextronics Magyarországon Zalaegerszegen, Sárváron, Tabon és Budapesten több mint 12 ezer embert foglalkoztat. Az elmúlt években 30 százalékkal növelte bevételét és létszámát Budapesten, ahol 1700 dolgozója van.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

