Hírek
2018. Szeptember 03. 14:51, hétfő |
Helyi
Forrás: Dombó Média
90. születésnapján köszöntötték Erzsi nénit
Újabb szépkorú városlakó töltötte be a 90. életévét. Kovács Gyulánét családjának tagjai mellett a város vezetői is felköszöntötték születésnapja alkalmából.
Jókai utcai otthonában kereste fel augusztus végén Kovács Gyulánét Szabó Loránd polgármester és Molnár Tünde, a választókörzet önkormányzati képviselője. A látogatók természetesen nem mentek üres kézzel vendégségbe, magukkal vitték Orbán Viktor miniszterelnök köszöntő oklevelét és virágot is vittek az ünnepeltnek.
Erzsi néni a Somogy megyei Osztopánban született 1928-ban. Szüleivel több településen laktak. Hat osztályt járt az elemi iskolában, négy évfolyamot pedig a polgáriban végzett az apácáknál. Aztán munkába állt és bérszámfejtőként, illetve statisztikusként dolgozott. Közben férjhez ment és megszülettek a gyerekei, Erzsébet, István és végül Klára. Később elvált férjétől és egyedül nevelte csemetéit. Öt unokája és 12 dédunokája van.
Idős kora ellenére hétközben minden napját az Őszikék Otthonban tölti. Kedveli a verseket, legjobban Arany János „Családi kör” című költeményét szereti. Azt már elő is adta nyugdíjas-társainak, akikkel nemrégiben Mágocson és Alsómocsoládon is járt egy-egy - időskorúak részvételével megrendezett - vetélkedőn.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 09:00, szombat | Helyi
A maximumot hozta ki magából a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata
Az SKDUN szervezet 2025. október 24-26. között szervezte meg legnagyobb éves versenyét, amelyen 30 ország közel 1300 indulója mérte össze tudását, ahol jelen volt a Dombóvári Karatesuli 10 fős csapata is!
2025. Október 31. 08:00, péntek | Helyi
Előzzük meg a Halottak napi tüzeket
Az elkövetkező napokban várhatóan sokan kilátogatnak a temetőkbe, többen otthon is mécseseket, gyertyákat gyújtanak. Ahhoz, hogy méltó módon emlékezhessünk meg, fontos mindent megtenni a tüzek megelőzéséért.
2025. Október 30. 11:52, csütörtök | Helyi
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült Dr. Márky Imre
Miniszteri Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Márky Imre, a Dombóvári Szent Lukács Kórház Sebészet Jellegű Mátrix Osztály osztályvezető főorvosa részére Dr. Pintér Sándor belügyminiszter,
2025. Október 30. 09:00, csütörtök | Helyi
Emléktáblát avattak Göllén az egykori jószágigazgatónak
Október 20-án a göllei Általános Iskola és Óvoda falán a dombóvári Fekete István Kulturális Egyesület közreműködésével emléktáblát avattak Vitéz Kozáry Ferenc kerületvezető jószágigazgató, író emlékére.

