Hírek
2022. December 09. 15:38, péntek |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Emelték a tétet a dombóvári tűzoltók
22 emeletet kellett leküzdeni a dobogó legfelső fokához.
November 20-án, vasárnap a „Rollover” névre keresztelt lépcsőfutó bajnokság a következő, ezúttal budapesti állomásához érkezett. A Semmelweis Egyetem épületének rajtvonalához Tolna megye három dombóvári és egy paksi tűzoltója sorakozott fel. A 22 emelet magas lakóépület lépcsőházában kijelölt útvonalat teljes védőruházatban és légzőkészülék használata mellett kellett teljesítenie a tűzoltóknak, amely leküzdését további feladatok nehezítettek. A földszinten egy speciális ajtószerkezetet kellett kinyitnia a versenyzőknek egy akkumulátoros feszítő segítségével. Több szinten is tömlőt kellett szerelniük az indulóknak, valamint, a célvonal előtt egy 80 kilogrammos bábut is menteniük kellett.
A 30 év alatti korcsoportban Csikos Bence (Dombóvári HTP) első helyen, míg Turcsán Tamás (Paksi HTP) a harmadik leggyorsabb időt futotta.

A 40 év feletti korosztályban Gulyás István (Dombóvári HTP) a dobogó tetejére, míg Juhász István (Dombóvári HTP) az emelvény harmadik fokára állhatott.
Abszolút összetettben Gulyás Istvánt senki sem tudta megelőzni, aranyéremmel, míg Csikos Bence dombóvári bajtársa a bronzéremmel tért haza.

A páros versenyszámban pedig még a palettáról hiányzó ezüstérmet Gulyás István és Csikos Bence érdemelte ki.
A dombóvári tűzoltókban még maradt annyi erő, hogy a december 3-án, szombaton Horvátország fővárosában rendezett jótékonysági lépcsőfutó versenyen is magukra húzzák a teljes védőfelszerelést. Rekordszámú tűzoltó indult hazai színekben. Tűzoltóink a saját elvárásaikon is felül teljesítettek. Három kategóriában álltak a rajthoz a versenyzők. Light kategóriában teljes védőruházatban kellett leküzdeni az emeleteket légzőkészülék használata nélkül. Open kategóriában már légzőkészülékkel, kompozit (az acél nyomástartó edénytől könnyebb) palackkal, míg a Strong kategóriában acélpalackkal a hátukon mérték a tűzoltók időeredményeit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 09:16, hétfő | Helyi
Augusztustól újraindul a személyszállítás a Dombóvár-Komló vasútvonalon
Intenzív pályakarbantartási munkálatok zajlanak a Dombóvár-Komló vasútvonalon annak érdekében, hogy augusztus 1-jétől ismét menetrend szerint közlekedhessenek a személyvonatok Komló és Dombóvár között -
2026. Július 10. 17:44, péntek | Helyi
Frissítve: Elfogták a rendőr gázolásával gyanúsított csikóstőttősi férfit
Példátlan összefogással százak keresték azt a 43 éves férfit, aki egy igazoltató rendőrt gázolt el Kaposszekcsőn csütörtökön késő este. Végül csaknem 24 óra bujkálás után a lucernásban találtak rá Csikóstőttős határában.
2026. Július 09. 09:25, csütörtök | Helyi
Bűn- és baleset-megelőzési előadásokkal készültek a rendőrök a gyerekeknek
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai július elején Gyulajon tartottak bűn- és baleset-megelőzési előadásokat, majd a kapitányság épületében fogadták a nyári tábor résztvevőit.
2026. Július 08. 09:28, szerda | Helyi
Rangos elismerést kapott Dombóvár az Országos Polgárőr Napon
Az Országos Polgárőr Szövetség július 4-én, Kalocsán rendezte meg az idei Országos Polgárőr Napot, ahol számos kitüntetést is átadtak.

